HAKKIMIZDA
Okutgen Otomotiv Hakkımızda :

Sebahattin OKUTGEN 'in 1966 yılında kurduğu, Okutgen Şirketler Grubunun ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Okutgen Otomotiv, aradan geçen 56 yıl boyunca birçok hizmete imza attı. Her alanda kendini yenileyen ve geliştiren Okutgen Otomotiv ilk günden bu yana aynı kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet veriyor...

Okutgen Şirketler Grubunun temelini oluşturan ve ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Okutgen Otomotiv in temelleri Samsun’da atılmıştır. 1984 yılında Genel Müdür olarak görevi alan İsmail Okutgen 1999 yılında, otomotiv perakendeciliği alanında faaliyetini sürdürmek üzere Oksan Otomotiv ‘i şirketler grubuna kazandırmıştır. Sonrasında 2.nci El Araç Perakendeciliği , Sigorta ve Aracılık Hizmetleri , Alarm otomasyon ve Güvenlik Sistemleri ile birlikte , otomotiv ile ilgili perakende talepleri tek noktada karşılayabilen bir şirket haline getirmiştir. 2001 yılında Kayhan Başokur ‘un Genel Müdür olmasının ardından Ford Otomotiv AŞ. Yedek Parça Toptan Yetkili Satıcılığını takiben 2008 yılında Ford Yetkili Servisi hizmete girmiştir. 2012-2018 yılları arasında BP Castrol Madeni Yağlar Bölge Distribütörlüğü yapmıştır.

56. kuruluş yıldönümünü geride bırakan Okutgen Şirketler Grubu, yeni ve ikinci el araç satışı, satış sonrası, toptan yedek parça ve aksesuar satışı, sigorta, araç koruma hizmetleri, günlük ve operasyonel araç kiralama hizmetleri , otomotiv ve endüstriyel yağ dağıtım hizmetleri , alarm otomasyon ve güvenlik kurulum hizmetleri sunmakta ve yedek parça toptan dış ticareti gerçekleştirmektedir.

Kalite ve Hizmet Anlayışımız:

Kurulduğu günden beri; her zaman “Koşulsuz müşteri memnuniyeti” ilkesini ön planda tutan ve bu yaklaşımı ile bir çok ödül almaya hak kazanan şirketimiz yeni yatırımlarla genişlemeye devam etmektedir. Okutgen Şirketler Grubu olarak, Citroen , Ford Markaları için toplam 100 çalışanımızla Samsun , Bafra , Merzifon lokasyonlarında çağdaş hizmet veriyoruz. Gerek ticari gerekse bireysel müşterilerimize araçları ile ilgili her türlü hizmeti ve çözümü tek çatı altında sunuyoruz.

Çalışanlarımızı özenle seçiyor, gelişimin önemine olan inancımız ile sürekli eğitimler düzenliyoruz. Tüm tesislerimizi en yeni teknolojilerle destekliyor ve yeniliyoruz. Tek amacımız var: Müşterilerimize mümkün olan en iyi hizmeti sunmak...